Новий єпископ Іван Кулик: «Бачу своїм завданням, щоби ми вчилися бути добрими людьми і ревними християнами»

      Коментарі Вимкнено до Новий єпископ Іван Кулик: «Бачу своїм завданням, щоби ми вчилися бути добрими людьми і ревними християнами»

Бажав би насамперед, аби наша Кам’янець-Подільська єпархія розвивалася і зростала духовно через гарну літургійну молитву, добре звершення Богослужінь, добру проповідь Слова Божого, катехизацію, вміння слухати одне одного та послужити одне одному, а особливо потребуючим.

Про це сказав у своєму подячному слові новий єпископ УГКЦ Іван Кулик, Архиєрейська хіротонія і Чин інтронізації якого відбулися 1 грудня 2019 року в Хмельницькому в катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці.

«Сьогодні приходжу на цю Подільську землю, щоб бути разом з вами і серед вас, щоб разом служити Богові та один одному, проповідувати Слово Боже, свідчити правду, нести велику Божу любов і милосердя, нести мир, добро, любов та злагоду», – сказав новоінтронізований єпископ Кам’янець-Подільської єпархії.

«Перед нами буде багато завдань, викликів та праці. Однак дуже бажав би, щоб ми всі разом, і єпископ, і священники, і віряни, вчилися бути добрими людьми і ревними християнами», – наголосив він.

Владика пригадав, як три року тому в цьому храмі була урочисто проголошена наша Кам’янець-Подільська єпархія. «У той славний історичний день Блаженніший Святослав проголосив Отця та Учителя Церкви Григорія Богослова покровителем Кам’янець-Подільської єпархії. Тоді наш Патріарх сказав такі слова настанови та побажання усім нам: «Бажаю, щоб ми вміли молитися і так глибоко були поєднані з Богом, як і Григорій Богослов. А потім так істинно та щиро проповідувати єдиного Бога в Трьох Особах, як і він воскресив православну віру в Царгороді». Нехай ці слова нашого Патріарха стануть для нас дороговказом та заохоченням, щоб ми дійсно молилися, були глибоко поєднані з Богом та своїм життям намагалися істинно та щиро проповідувати єдиного Бога в Трьох Особах», – побажав єпископ Іван Кулик.

Владика Іван висловив слова вдячності Блаженнішому Святославу за єпископські свячення. Також подякував своїм співсвятителям владиці Василію Семенюку, архиєпископові та митрополитові Тернопільсько-Зборівському. «Дякую, що сьогодні передаєте мені вже достатньо добре сформовану структуру Греко-Католицької Церкви на теренах Хмельниччини», – відзначив він.

Крім того, подякував другому співсвятителеві, владиці Діонісію Ляховичу, єпископу для українців греко-католиків в Італії, «за 10 років спільнотно-молитовного життя при парафії Святих Сергія і Вакха в Римі».

Владика Іван окремо подякував за присутність і молитву представникові Папи Франциска в Україні, апостольському нунцієві, архиєпископові Клаудіо Ґуджеротті.

Інформаційний ресурс УГКЦ