Священики проводять душпастирську роботу в зоні АТО

      Коментарі Вимкнено до Священики проводять душпастирську роботу в зоні АТО

Священики проводять душпастирську роботу в зоні АТО

Отець Віталій Футорський — настоятель храмів Архистратига Михаїла і всіх святих українського народу міста Хмельницькиого, та отець Андрій Шалай — священик Маріїнського духовного центру «Зарваниця» з села Зарваниця, Тернопільської області, впродовж двох тижнів працювали в підрозділах Збройних Сил України, які виконують завдання у зоні проведення антитерористичної операції.

Це вже третя поїздка духовних служителів у зону проведення АТО. Священики із Західної України зустрічалися з військовослужбовцями, проводили літургії, причащали, вислуховували сповіді, всіляко підтримували захисників Батьківщини. Через молитву та любов до Бога вони піднімали моральний та патріотичний дух українського воїнства.

Отець Віталій розповів, що ідея поїхати до хлопців на передову виникла після розмови з парафіянином, який виконує завдання на Дебальцевському плацдармі. Він почув у голосі солдата потребу спілкування зі священиком, що духовний стан мужнього чоловіка потребує піднесення та підтримки. Військовослужбовець розповів йому, що перебуває у небезпечному місці й священики до них не дістаються. Рішення про поїздку не забарилося.

Віталій Футорський запропонував поїхати й своєму давньому колезі отцю Андрію, який служить у духовному центрі «Зарваниця». Зібравши все необхідне, священики на початку грудня вирушили у Дебальцево. Їхня поїздка тривала тиждень, і їм вдалося поспілкуватися з військовослужбовцями, які зустрічали духовних служителів із відкритим серцем та відкритою душею.

— Друга наша поїздка відбулася перед Новим роком. Ми знову поїхали під Дебальцево, але у той час там вже тривали обстріли. Довелося працювати у бойових умовах, але надихало на роботу те, що серед солдатів ми були бажаними гостями, — розповів отець Віталій.

Додому священики поверталися через Северодонецьк, де теж мали зустрічі з військовослужбовцями Збройних Сил України, які запросили їх провести душпастирську роботу в підрозділах, особовий склад яких виконує завдання на теренах Луганської області. Фактично тоді вже закладалися підвалини чергової подорожі цих самовідданих священиків. Наприкінці січня вони вирушили в зону АТО втретє.

— На цю поїздку ми збирали продукти, купували різні речі для наших військовослужбовців, але це більш духовна місія, — продовжує розповідь отець Віталій. — Перебуваючи на передовій, ми відчуваємо український дух, справжню велику віру, але нашим солдатам потрібна і духовна підтримка, і проста розмова, і благословення, і освячення. Їм потрібне просте розуміння.

За два тижні перебування на Донбасі отці Віталій та Андрій за сприяння фахівців Військової служби правопорядку та комендантів гарнізонів Луганщини побували у підрозділах, які виконують завдання на Дебальцевському плацдармі, у Северодонецьку, у районах населених пунктів Щастя, Станично-Луганське, Кримське та Бахмутської траси, на самій передовій по 5-7 хвилин між обстрілами, доклавши максимум зусиль заради піднесення духу захисників Батьківщини, донесення до них слова Божого.

За проведену душпастирську роботу священики отримали подяки від імені військового керівництва Луганського напрямку. А на майбутнє вже запланували наступну поїздку.

mil.gov.ua