У м.Хмельницькому освячено п’ятий храм для вірних Української Греко-Католицької Церкви

      Коментарі Вимкнено до У м.Хмельницькому освячено п’ятий храм для вірних Української Греко-Католицької Церкви

15 жовтня 2017 року Божого відбулось освячення храму Святого Миколая Чудотворця у м. Хмельницькому, що знаходиться на території міської лікарні. Урочисту Архиєрейську Божественну Літургію та чин освячення очолив Архиєпископ і Митрополит Василій Семенюк, адміністратор Кам’янець-Подільської Єпархії, у співслужінні священників Хмельницького деканату. Адміністратором новоосвяченого храму призначено о. Анатолія Венгера. Святкове Богослужіння супроводжував хор катедрального храму Різдва Пресвятої Богородиці.

На проповіді Архиєрей зазначив: “Сьогодні в нас історична незабутня подія – освячення нової церкви, церкви, так би мовити, лікувальної. Адже ось тут поряд, у Хмельницькій міській лікарні, люди відновлють своє фізичне
здоров’я. А до храму вони приходитимуть, щоб отримати душевний спокій та зцілення. І за допогою лікарів та священиків
вони знову повертатимуться до повноцінного життя, аби творити добро.
Пам’ятаймо, що все, що відбувається у світі, діється з волі Божої. Він знає, що нам потрібно і як нас вести дорогою до вічногоо спасіння. І тепер й у цій церковці щонеділі та на кожне свято здійснюватиметься Служба Божа. І як колись Соломон, побудувавши величаву святиню в Єрусалимі, взивав до Творця, так і ми молимося сьогодні: «Господи, зглянся на молитву слуги Твого та на його благання! Боже наш, почуй тих, хто молиться нині до тебе, бо очі твої відкриті сьогодні на цей храм…» Ми сьогодні з волі Божої і за сприяння жерводавців запалюємо маленьку лампадку для просвітлення людських душ. І я щасливий молится тут разом з вами. Дозвольте мені привітати вас з цим торжеством та в особливий спосіб – через молитву – увійти в кожну
вашу домівку, особливо до тих, у кого є які труднощі, хвороби, страх… Нехай на всіх зійде Боже благословення, сповнене віри, надії й любові! Любімо свою церкву, любімо Господа Бога, любім Україну, любім усіх наших ближніх! Бо де любов – там Бог, де Бог – там любов. Пригадаймо собі, як молимося Отче Наш: «І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».

Дорогі мої, ми освятили сьогодні новий храм. Храм – це є зустріч небесного і земного, де пересікаються Голос Господній та молитва людська. І в майбутньому тут будуть лунати дитячі голоси під час хрещення новонароджених – наших діточок, онуків, нащадків. Тут співатимуть хори, коли братимуть шлюб молодята. Звідси проводжатимуть і в останню дорогу, у життя вічне. У цій святині зустрінемося на святкових і недільних Богослужіннях. Нам потрібно лише приходити сюди з відкритим серцем, пити тут ту воду живу і сповняти у своєму житті слова Христові, заповіді Божі” – підсумував Владика.

По завершенні Божественної Літургії усі разом молилися за мир і спокій в Україні гімн “Боже Великий Єдиний”. Архиєрей просив молитися кожного дня за Україну у точно визначений час – 21:00 год.

У зверненні до вірних владика зазначив, що сьогодні є знаменна незабутня подія як для Кам’янець-Подільської Єпархії так і для м. Хмельницького. Архиєрей подякував Міському Голові Олександру Симчишену та депутатському корпусу Хмельницької міської ради, головному лікарю міської лікарні п. Володимиру, та священникам, що сприяли будові цього храму: о.м. Івану Данкевичу, о.Роману Соколовському та о. Віталію Футорському. Диякон Володимир зачитав відповідні подячні грамоти та запівали многоліття. Також були відзначені хористи за мелодійний спів, яких Архиєрей запросив очолювати урочисте Богослужіння на наступну Всеукраїнську прощу до Зарваниці.

Відтак адміністратор храму о.Анатолій Венгер подякував владиці за його молитву та присутність на освяченні храму, зазначивши, що саме він є найпершим будівничим усіх наших храмів, яких у єпархії налічується 40.

Архиєпископ також розповів, що саме сьогодні ікона Зарваницької Матері Божої є в Римі біля Собору Апостола Петра, де зібралося блисько 20 тисяч паломників. Папа благословить корони спеціально для нашої ікони. На кожному з 20 тисяч крісел розтавлені буклети про історію ікони. Дуже багато людей дізнаєтсь про неї і будуть молитися перед іконою Зарваницької Матері Божої. Пізніше ікона буде відвезена до собору св. Софії у Римі, а звідти відвідає блузько 140 наших громад в Італії.

На завершення відбувся чин освячення води, опісля окропили всіх освяченою водою. Також усіх присутніх частували звареним у казані козацьким кулішем. Дякуємо усім за організацію та підготовку до свята.

Прес-служба Кам’янець-Подільської Єпархії