Духовна місія капеланів Кам’янець-Подільської Єпархії у зону АТО

      Коментарі Вимкнено до Духовна місія капеланів Кам’янець-Подільської Єпархії у зону АТО

20160519_190403З 10.05.2016 по 22.05.2016 священики Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ о.Віталій Футорський, о.Юрій Ланик, о.Роман Зозуля, о.Ігор Куриба та о.Андрій Шалай з Тернопільської архиєпархії, перебували із духовною місією в зоні проведення АТО. Головний капелан Камянець-Подільської єпархії о.Віталій разом з о.Андрієм вже невперше служать і духовно працюють в зоні АТО. Цей раз ділилися досвідом праці з капеланами які вперше побували на сході України.

Капеланське служіння для українських військових провадили в таких містах, як м. Попасна Луганської області, а саме о. В. Футорський та о. І. Куриба. В той час, як решта священиків IMG_20160511_175733служили в м. Ново-Айдар та м. Старобільськ у військовій комендатурі для священичого служіння. Богослуження відбувалися у відведеному куточку у спальній залі військових. На богослужіння військові приходили добровільно у різній кількості, іноді було до 40 чоловік. Близько 15 чоловік приступило до Сповіді і Св. Причастя. По можливості велися духовні бесіди як індивідуально так і загальні. Військові були з декількох областей, а саме з Хмельницької, IMG_20160515_082735Чернівецької, Тернопільської та Львівської. Ставилися до капеланів із повагою. Вдалося також поспілкуватися із місцевим населенням, відшукали проукраїнських патріотів, активістів – волонтерів. В цілому населення досить стримане і активно не проявляє своєї позиції, але говорять про стурбованість за зниження рівня життя через підняття цін на послуги та товари. Треба відмітити, що військові знаючи про приїзд капеланів радо запрошували для проведення молитви у різні військові частини та батальйони, які знаходяться на тих територіях. Солдати приходили до священиків на сповіді та духовні розмови, молилися разом Божественні літургії та приступали до тайни Євхаристії. Також на декілька днів о.В.Футорський та о.А.Шалай IMG_20160516_084940їздили служити для військових у м.Щастя і по різних підрозділах По закінченню терміну духовної місії для українських воїнів всі священики з’їхавшись у м. Попасна спільно відслужили заупокійну Літургію за всіма воїнами, які загинули захищаючи рідну землю, поблагословили всіх військових, які були присутні на молитві та подякували їм за їхню службу. Військові в свою чергу дякували за духовну підтримку та просили пам’ятати про них у молитві.

Також небайдужі парафіяни зібрали продукти і різного роду поміч шкарпетки футболки ітд. Всім, хто долучалися до поїздки в різний спосіб подяка від всіх військових і капеланів.

капелан о. Віталій Футорський