Священники Кам’янець-Подільської Єпархії беруть участь у всеукраїнському з’їзді військових капеланів при Патріаршому Соборі УГКЦ в Києві

      Коментарі Вимкнено до Священники Кам’янець-Подільської Єпархії беруть участь у всеукраїнському з’їзді військових капеланів при Патріаршому Соборі УГКЦ в Києві

У понеділок, 11 грудня, у Києві Божественною Літургією у Патріаршому соборі розпочався ХІ З’їзд військових капеланів. Його мета – покращити служіння для військовослужбовців та їхніх рідних у непростий для Української держави час. Протягом трьох днів сто військових капеланів, які пройшли зону АТО, обмінюватимуться досвідом та намагатимуться знайти відповідь на ті актуальні виклики, з якими зараз зіштовхуються.

Від Кам’янець-Подільської Єпархії у заході беруть участь військові капелани: о. Віталій Футорський, о. Юрій Ланик, о. Роман Зозуля, о. Ігор Куриба та о. Павло Хведорук.

На початку З’їзду Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час своєї проповіді наголосив на тому, що всі ми «маємо наполегливо добиватися цілі ? забезпечувати і зберігати мирне небо та мирний шлях».

«Цікаво, що в сьогоднішньому Євангелії (Лк. 19, 37-44.? Ред.) Ісус Христос говорить дуже глибоку фразу, яку ми часто забуваємо: “Чому ти, місто, не зрозуміло дороги, яка веде до миру?” Дорога до миру полягає в тому, щоб зрозуміти час відвідин Бога. Що це за відвідини? Це момент, коли Всевишній навідується до свого народу, це засвідчення присутності Бога поміж усім народом. Адже Бог є джерелом миру. А те, що люди не розуміють, не бачать і не хочуть Божої присутності, веде до знищення», ? переконаний Предстоятель.

На думку Блаженнішого Святослава, ми маємо усвідомити місію і завдання Церкви, військового капелана для українського воїнства. «Військовий капелан ? це знак присутності Бога в нелюдських обставинах. Наша місія ? бути свідком того, що Бог навідується до свого народу, а також показати Україні дорогу до миру. Якщо наш народ не зрозуміє дороги до миру, то Христос буде плакати над нами так, як плакав над Єрусалимом!» ? зазначає Глава УГКЦ.

За словами Предстоятеля УГКЦ, наші воїни ? це наші захисники, які для нашого миру здатні жертвувати найдорожчим ? своїм життям. «Наш воїн нас захищає! Він жертвує собою в ім’я миру! А ми з вами прокладаємо дорогу, яка веде до цього миру. Ми маємо показати Бога серед своїх воїнів, щоби та військова частина, щоб ті серця військовослужбовців не пропустили часу Божих відвідин!» ? підкреслив Глава Церкви, говорячи про важливість місії військового капелана.

У коментарі для Департаменту інформації о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту військового капеланства, розповів, що цей З’їзд є особливим, адже він перший, на якому присутні 32 капелани, котрі офіційно працевлаштовані у військових частинах. Мета такого заходу ? переглянути служіння військових капеланів, підбити підсумки діяльності протягом року для покращення ефективності такого служіння.

«На З’їзді ми, військові капелани, заслухаємо, як відбувається служіння військових капеланів у трьох силових структурах: у Збройних силах України, у Національній гвардії України і Державній прикордонній службі України. Крім того, З’їзд передбачає конференцію військових капеланів, на якій ми розглянемо історичний ракурс військового капеланства, ідентичність служіння військового капелана та характер відносин Церкви і Держави. Навіть більше, ми розглянемо міжконфесійне середовище, в якому опинився капелан, тобто як саме він може послужити для всіх», ? зазначив о. Любомир Яворський.

Окрім цього, на з’їзді духівники говоритимуть про специфіку соціального служіння, особливо про допомогу сім’ям загиблих військовослужбовців, а також про тонкощі міжконфесійного служіння, фундамент якого такий: «Капеланське служіння у поліконфесійному середовищі: опікуватися всіма, сприяти іншим, служити своїм». У рамках таких обговорень в останній день З’їзду до капеланів навідається по одному представнику від Української Православної Церкви Київського Патріархату, Римо-Католицької Церкви та протестантів (п’ятдесятників і баптистів), щоб вони якнайбільше розповіли про специфіку їхніх конфесій.

На З’їзді також є представники Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби Україні, які також долучалися до організації заходу.

Нагадаємо, що греко-католицькі капелани одні з перших підтримали ЗСУ у 2014 році. В УГКЦ наразі є 161 військовий капелан, а з початку АТО Церквою було здійснено понад 600 ротацій.

Інформаційний ресурс УГКЦ