Участь духовенства Кам’янець-Подільської Єпархії УГКЦ у Дні Соборності

      Коментарі Вимкнено до Участь духовенства Кам’янець-Подільської Єпархії УГКЦ у Дні Соборності

«Разом з власної волі з 1919 року» під таким гаслом в різних куточках Незалежної України відбувались заходи, присвячені 100-річчю Акту Злуки. Потужним і велелюдним був проведений захід 22 січня на мості річки Збруч, на межі Тернопільської області Борщівського району (смт Скала-Подільська) та Хмельницької області Чемеровецького району (с. Гуків). Там відбулася акція «Збруч – ріка єднання», де було піднято понад 3 тис. рекордних синьо-жовтих прапорів.

Подія сторіччя мала ще й надзвичайно потужний християнських фундамент, адже духовну частину провадили, під гаслом екуменізму, два ієрархи УГКЦ: Кир Димитрій (Григорак), Правлячий Архиєрей Бучацької єпархії, єпископ-помічник Тернопільскько-Зборівський, Кир Теодор (Мартинюк) та два владики Православної Церкви України: Митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський, Кир Антоній (Махота) і архиєпископ Тернопільський і Кременецький, Кир Нестор (Писик). З молебнем до Богородиці також близько 20 священиків обох конфесій та хор семінаристів ТВДС. Було теж освячено пам’ятний знак-камінь, встановлений з нагоди відзначення 100-річчя проголошення Акта Злуки, де викарбувані слова з Універсалу Директорії УНР.

Також у Чемерівцях з ініціативи БФ «Карітас-Чемерівці»УГКЦ відбувся благодійний концерт на якому збирали кошти для дитини Діани на операцію. На захід також завітали семінаристи ТВДС, які ставили Маланку.

За матеріалами Бучацької Єпархії УГКЦ