Таїнство Соборування у Катедральному Храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м.Хмельницький

      Коментарі Вимкнено до Таїнство Соборування у Катедральному Храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м.Хмельницький

3 квітня 2018 року Божого із благословення Високопреосвященного Архиєпископа і Митрополита Василія (Семенюка), адміністратора Кам’янець-Подільської Єпархії УГКЦ, у Катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ  м.Хмельницький відбулося Соборування.

На Таїнство Єлеєпомазання прибули чи не всі священики Хмельницького Деканату. Богослужіння очолив Синкел Кам’янець-Подільської Єпархії Митрофорний протоієрей Іван Данкевич. У храмі – велелюддя. Адже мета Соборування або Таїнства  Єлеєпомазання – зцілення від тілесних і душевних хвороб. Церква вважає, що через це Таїнство Бог дає прощення гріхів (зокрема, і тих, про які людина забула). Як правило, цю Тайну може отримати кожна хвора людина один раз на рік у часі Великого Посту. Адже піст – це особливий період, протягом якого кожен добрий християнин  старається посилено боротися зі своїми гріхами, духовно вдосконалюватися. Тому Соборування дуже актуальне саме у ці дні, коли людина особливо покликана і налаштована до покаяння і молитви, особливо покликана до аскетичного проведення часу, до своєрідного подвигу. Відтак із благословення священика парафіяни і можуть вдаватися до цього таїнства. В інший час соборування проходить лише над дуже хворими людьми.

У таїнстві використовується єлей – рідка рослинна олія, що стала символом духовного зцілення. Соборуванням його називають у народі через те, що у ньому бере участь собор священиків. Як правило цю тайну уділяють сім священнослужителів, вони по черзі читають сім Євангелій, сім молитов, чим показується, що турбота про хворих і співстраждання є справою усієї Церкви. Найчастіше соборування відбувається на дому, біля ліжка недужого. І тільки у Великий піст – урочисто у храмі.