Військові капелани Кам’янець-Подільської Єпархії отримали почесні відзнаки

      Коментарі Вимкнено до Військові капелани Кам’янець-Подільської Єпархії отримали почесні відзнаки

З 20 по 21 грудня у Києві проходила XII Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ під назвою «Одягнувшись у броню праведності…» (Еф. 6, 14), на яку приїхали священники з різних регіонів України. У конференції взяли участь міністр України у справах ветеранів Ірина Фріз, представники Генерального штабу ЗС України, Національної гвардії Украіни, Державної прикордонної служби України та 75 військових капеланів.

Літургійний старт конференції дав Блаженніший Святослав, який зібрав капеланів на Літургію у Патріаршому соборі.

“Я знаю, що гаслом Конференції є “Одягнувшись у броню праведності…”. На мою думку, ці слова апостола Павла допомагають нам краще зрозуміти, що для нас є Воскресіння в сучасному світі”, — промовив Предстоятель УГКЦ. А згодом додав: “Яка є функція військових капеланів? Очевидно, військовий капелан — це проповідник Воскресіння. Він допомагає нашим військовослужбовцям не боятися смерті, а також є видимим знаком невидимої присутності Бога”.

За його словами, військовослужбовець — це не просто один з атрибутів державної незалежності в усіх країнах та державах, це великий національний скарб. Ми це починаємо розуміти, коли перебуваємо у стані війни. Українські солдати й військовослужбовці роблять все можливе для існування життя нашого народу, для його свободи й незалежності.

“Як Міністерство оборони одягає солдат у відповідну форму та надає їм відповідне озброєння, щоб вони виконували свою місію, так само й ви, дорогі отці, є тими, хто одягає наших солдат, військовослужбовців у броню, яка є значно важливіша, ніж видима матеріальна зброя чи засоби оборони. Ви є служителями, адміністраторами, роздавачами Воскресіння. Ви є тими, які одягаєте силою благодаті Святого Духа наших військовослужбовців у віру в те, що можна перемогти зло і смерть. Присутність військового капелана є секретом успіху та перемоги нашого війська над його ворогом. Ви є ті, які одягаєте в броню світла наше українське військо”, — підкреслив духовний лідер греко-католиків.

Глава Церкви переконаний, що коли навіть маленька свічечка може знищити величезну темряву, то присутність бодай одного капелана може зробити українське військо непереможним.

“Просімо нашого Небесного Отця, щоб Він поблагословив наше військо, бо ми за нього молимося. Просімо Його, щоб Він одягнув нас у броню світла, щоб ми перемагали зло в нашому щоденному, особистому, церковному, суспільному та державному житті”, — наприкінці наголосив Блаженніший Святослав

Пізніше у Будинку офіцерів представники Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби взяли участь у конференції та відзначили капеланів нагородами та грамотами за їх роботу. На конференції новий заступник керівника Департаменту військового капеланства – о. Андрій Зелінський – представив нову стратегію розвитку.

Варто відзначити що на цій конференції одразу два капелани Кам’янець-Подільської Єпархії отримали почесні відзнаки Військовий капелан о. Юрій Ланик нагороджений почесним нагрудним знаком “За заслуги перед збройними силами України”. А військовий капелан о. Ігор Топоровський, отримав іменний годинник від Міністра внутрішніх справ. Відзнаку вручив начальник поліції Тернопільщини Олександр Богомол.

За матеріалами департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ