Глава УГКЦ про карантин вихідного дня: «Ісус Христос хоче нас чогось цим навчити»

      Коментарі Вимкнено до Глава УГКЦ про карантин вихідного дня: «Ісус Христос хоче нас чогось цим навчити»

Ми часто не розуміємо, які наслідки має гріх у нашому житті. Коли наше сумління зачерствіле, ми часом навіть не відчуваємо того болю. Тому дуже важливо відкритися в повноті до тієї Божої животворної оздоровчої сили, щоб дати можливість торкнутися нас. Таке переконання висловив Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, під час проповіді у 24-ту неділю по Зісланні Святого Духа.

Глава Церкви відзначив, що сьогодні ми перебуваємо в умовах карантину вихідного дня. Ми не можемо велелюдно збиратися в наших храмах. «Але, можливо, цим Христос хоче нас чогось навчити. Він нам каже, що замало товпитися. Треба мати певний настрій віруючої людини, яка могла б дати Богові можливість нас торкнути», – сказав Предстоятель.

Віднайти Бога, який є джерелом нашого життя і воскресіння, а також оздоровлення в обставинах цієї пандемії, є, за словами Глави Церкви, надзвичайно важливим.

«Тому, розмовляючи з органами державної влади, ми наголошуємо, що навіть в таких обставинах віруюча людина має мати право і можливість зустрітися зі своїм Богом. Доступ до зцілення, доступ до священнослужителя, доступ до Святих Таїнств у церкві, що є якраз тим моментом, коли Христос торкається, повинен бути відкритим в умовах карантину для віруючої людини», – переконує Блаженніший Святослав.

На його думку, доступ до храмів держава має забезпечити так само, як забезпечує доступ до аптек. «Церковне і релігійне життя – це не тільки свята, велелюдні відправи і обряди. Це і можливість зближення між Богом і людиною, можливість Церкви виконувати свої душпастирські обов’язки, супроводжуючи сучасну віруючу людину в сучасних обставинах її життя. Ця можливість дотику має бути відкрита сучасній людині», – сказав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав також висловив запевнення про молитву за лікарів. «Слухаючи про Христа-лікаря сьогодні, ми особливо молимося за наших лікарів, щоб їхні руки перетворилися на життєдайну десницю; щоб через їхні знання і професійне служіння сам Господь Бог міг прийти до тих, хто Його потребує, – до немічних, хворих, вмираючих; щоб Він подав цю життєдайну десницю, яка б допомогла відкрити можливість кожній людині для здоров’я, життя і воскресіння. Тому каже Христос: не бійтеся!» – побажав Предстоятель.

Інформаційний ресурс УГКЦ