Святкування храмового празника на парафії Зарваницької Матері Божої у м.Кам’янець-Подільський

      Коментарі Вимкнено до Святкування храмового празника на парафії Зарваницької Матері Божої у м.Кам’янець-Подільський

14 жовтня 2022 року Божого Преосвященний владика Іван (Кулик) очолив урочисту Архиєрейську Божественну Літургію на парафії  Зарваницької Матері Божої  у м. Кам’янець-Подільський, з нагоди святкувань храмового празника. Співслужили з Архиєреєм адміністратор храму о. Тарас Хом’юк, отець-декан  Антон Федик та інші священнослужителі.

У своїй промові  владика Іван звернув увагу на постать Пречистої Діви Марії. « Вона предстоїть у храмі, і за нас разом зі всіма святими молиться Богові. Дане свято,  –  зазначив владика – бере свій початок з Х століття у Константинополі. Саме в той час, коли християнський люд переживав неспокій, коли ворог хотів знищити місто, люди по-особливому усвідомлювали, що єдиним порятунком є Господь. Народ зібравшись у храмі щиро молився до Божої Матері, просячи заступництва і захорони. Преподобний Юрій Юродивий разом з своїм учнем побачив у видінні Божу Матір, яка йшла з багатьма святими. Вона тримала свій омофор, покров над людом, який молився у храмі. Саме завдяки видінню преподобний Андрій зрозумів, що з ними є Бог. І ворог не зміг захопити Константинополь і відійшов.

Сьогоднішнє свято показує, що Богородиця – це та, яка молиться за нас, яка є посередницею між нами та її Сином. Вдивляючись у її постать, роздумуючи над значенням цього свята, по-особливому повинні зрозуміти – як важливо є заступатися за інших, молитися за інших, за тих людей які потребують Божого захисту і допомоги.

Не випадково є що саме на свято Покрови ми згадуємо про українське військо. Воно показує, що військо покликане не для захоплення, не для вбивства і знищення, а для захисту, щоб стояти на сторожі миру, правди і добра».

Після Літургії відбулося освячення води, а також приміщення парафіяльної пекарні і школи з англійської мови, – проекти, які були реалізовані за підтримки Єпархії, Соціальної Академії та жертводавців.

Отець Тарас подякував владиці Івану і всім присутнім за молитву, а також подякував всім, хто долучився до цих проектів, побажавши усім духовних благ, миру і злагоди.