Блаженніший Святослав у Хмельницькому зустрівся з керівниками обласної та міської влади

      Коментарі Вимкнено до Блаженніший Святослав у Хмельницькому зустрівся з керівниками обласної та міської влади

У неділю, 1 грудня 2019 року, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав здійснив душпастирський візит на Хмельниччину, розпочавши його із відвідин обласної державної адміністрації і міської ради, а також спілкування із керівництвом області та міста: головою Хмельницької ОДА Дмитром Габінетом, головою обласної ради Михайлом Загородним, а також з мером міста Олександром Симчишиним.

Мета візиту Предстоятеля – здійснення Божественної Літургії у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці (вулиці Зарічанська, 10/3), Архиєрейської хіротонії і Чину інтронізації владики Івана Кулика на катедру єпископа Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ.

Важливо зауважити, що Главу УГКЦ на межі Тернопільської і Хмельницької областей зустріли голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет та голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний. Відтак уже Блаженніший Святослав з візитом ввічливості відвідав приміщення обласної та міської рад. Його супроводжували владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, на той момент ще владика-номінант Іван Кулик, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, та о. Іван Данкевич, парох і будівничий храму Різдва Пресвятої Богородиці у Хмельницькому, який у 2015 році, коли було проголошено про створення Кам’янець-Подільської єпархії, став катедральним собором.

«Українська Греко-Католицька Церква – символ стійкості духу та віри в Бога. Попереднє століття було важким для УГКЦ, але вона є символом української державності, яку вдалося зберегти попри важкі умови. Нам є про що пам’ятати і чим пишатися. Я вважаю, що наша співпраця лише починається і ми будемо  допомагати та підтримувати її», – сказав голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет.

«Для нашої Церкви важливо мати добрі зв’язки і взаємоповагу з органами державної влади різних рівнів, – вважає Блаженніший Святослав. – Наша Церква завжди була державницькою, але ніколи не була державною, а передусім Церквою народу і з народом… Окрім цього, Церква завжди бачила у своїх священниках духовних лідерів, які могли би бути лідерами у своїх громадах».

Духовний лідер греко-католиків зауважив, що УГКЦ сповідує вічні істини, але в сучасний спосіб. Крім того, він згадав про життєвий шлях та служіння владики Івана Кулика, який сповна присвятив життя своєму покликанню.

«Я за фахом історик, тому завжди високо ціную те, що Українська Греко-Католицька Церква робила для нашої держави в дуже важкі часи, – зазначив міський голова Хмельницька Олександр Семчишин. – У нас завжди виходить цікава та добра співпраця, зокрема в соціальній сфері, наприклад, з благодійним фондом «Карітас» у нас є багато успішних проєктів».

«Мені приємно чути, що ви, як історик, добре розумієте, що наша Церква на Хмельниччині є корінною. Ми лише відроджуємося у вашому місті. Сьогодні справді, без перебільшення, буде історична подія, бо ще ніколи в історії нашої Церкви на Хмельниччині не було хіротонії єпископа», – заявив Глава УГКЦ.

На його думку, Хмельницький розквітає як європейське місто. «Тепер є різні методології, як трансформувати суспільство, як реформувати структури чи держави, і завжди фахівці радять розпочинати з якогось пілотного проєкту, який може бути майданчиком для того, щоб щось випробувати і запропонувати для інших. Я думаю, що на Поділлі успішним пілотним проєктом розбудови європейського міста – це Хмельницький, – переконаний архиєрей. – Ми маємо великі плани, бо свячення нового єпископа – це є лише початок».

Додамо, що Глава УГКЦ висловив слова вдячності владі міста та області, їх команді та усім мешканцям за підтримку.

Нагадаємо, що 11 грудня 2015 року у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Римський благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про створення Кам’янець-Подільської єпархії Української Греко-Католицької Церкви  з центром у Хмельницькому, виокремивши її з території Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. До призначення єпарха адміністратором цієї єпархії був архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівский Василій Семенюк. Єпархія охоплює Хмельницьку область.

Фото: Ірина Токайчук

Інформаційний ресурс УГКЦ