Перший візит Преосвященного владики Івана на Прикарпаття

      Коментарі Вимкнено до Перший візит Преосвященного владики Івана на Прикарпаття

На парафіяльну розколяду завітав Преосвященний Владика Іван Кулик із Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ та гурт семінаристів Івано-Франківської Духовної семінарії.

У неділю, 26 січня, на парафії святих апостолів Петра і Павла, що в с. Старуня, Богородчанскього району, відбулася урочиста розколяда. Програма розколяди була поділена на дві частини: молитва та виступи колективів.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний Владика Іван Кулик – правлячий архієрей Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ. Це був перший візит Владики Івана на Прикарпаття, адже він тільки 1 грудня 2019 р. став єпископом. Разом із Владикою молилися запрошені священнослужителі на чолі з отцем-парохом Ярославом Середюком.

Зверстуючись до присутніх у храмі в часі проповіді, Владика Іван зазначив, що Господь наш Ісус Христос, який в празнику Богоявлення зійшов у Йорданські води, сьогодні виходить на публічну проповідь для того, щоби кожну людину привести до Отця.

«Зійшовши у води Йордану, Господь бере на себе наші немочі, стає нам дуже близький, щоби кожного привести до свого Отця. Сьогодні ми бачимо як Ісус Христос стає до публічної діяльності, щоби голосити та свідчити Добру новину про Царство Боже», – розповів проповідник.

На його думку, до Божого Царства люди наближується тільки через правдиве покаяння, яке можливе тоді, коли відрікаємося від зла.

«Щоби направду та вповні збагнути чого саме хоче навчити нас Господь, мусимо відвернутися від свого гріха та повернутися обличчям до Бога, подати йому свою руку та йти за Ним», – наголосив Владика.

Після спільної молитви у храмі розпочалася розколяда. Спершу для присутніх виступити семінаристи. Їхній гурт виконав кілька коляд як на українській, так і на англійській та італійських мовах. Далі також виступив парафіяльний хор, який щонеділі прикрашає своїм співом Божественну Літургію. Він подарував громаді кілька гарних колядок та щедрівок, а також завітали присутніх вірян щирими віншуванням.

На завершення о. Ярослав Середюк подякував Преосвященному Владиці Івану за візит та молитву, а також усім учасникам розколяди за їхні гарні виступи. В свою чергу Владика Іван Кулик попросив у громади про молитву, щоби повірене йому архієрейське служіння він міг здійснювати якнайкраще.

«Довіряю своє єпископське служіння блаженному Симеону Лукачу, який проживав, виховувався та служив у цьому селі», – сказав Владика Іван, коли на завершення свого візиту відвідав ще музей блаженного Симеона Лукача у с. Старуня.

Департамент інформації Івано-Франківської Архиєпархії