Преосвященний владика Іван Кулик очолив богослужіння у новорічну ніч

      Коментарі Вимкнено до Преосвященний владика Іван Кулик очолив богослужіння у новорічну ніч

У ніч з 31 грудня на 01 січня у Катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці, Кам’янець-Подільської Єпархії м. Хмельницького, преосвященний владика Іван Кулик очолив святкові богослужіння. Молитви розпочались вечірнею, відтак Архиєрейська Свята Літургія і на завершення подячний молебень на початок нового року.

На проповіді архиєрей зазначив: “Переживаємо зміну років. Оцінюємо те, що відбулося і дякуємо Богу за це. Для нас завжди в усьому є певні знаки Божої дії. Це не є просто події, які відбулися. Для християнина, який дивиться очима віри – усе завжди має якесь значення. Коли стараємося все зрозуміти, пояснити, використовуючи тільки розум – можемо зайти в безвихідь. Тому так важлива віра в нашому житті, як друге крило, віра і розум. Тож коли прощаємося з роком, – дякуємо Богові за все що сталось, що скріпляє, зміцнює нашу віру. Задаємо собі питання: “Що буде з нами, з нашими ближніми, з Україною в новому році?” Варто пам’ятати, щоби могти довіритися Богові та важливо щоби ці події не стали тягарем, який може паралізувати. Люди можуть бути так перейняті завтрашнім, майбутнім, що забувають про сьогоднішній день, про те сьогодні, яке є зараз зі мною. Важливо відчути сенс життя, яке Господь дарує сьогодні. Можемо пережити цю зміну років з Богом. Навіть сьогоднішнє євангеліє говорить про переслідування. Ісус каже, щоб ви не зневірилися, що в переслідуваннях він буде присутній і дасть силу перенести їх. Каже Христос, що нічого не діється без Божої волі. Важливо пам’ятати присутність Божу в вашому житті. І успіхи і невдачі будуть мати сенс, будуть знаки присутності Бога. І якщо кожний з нас зокрема, наші сім’ї, родини, єпархії, міста, щоби усі поставили Бога в центрі свого життя і діяльності, – тоді все буде мати сенс”.

З владикою співслужили адміністратор катедрального храму, синкел Кам’янець-Подільської Єпархії о. м. Іван Данкевич та сотрудники Катедрального храму о. Роман Соколовський та о. Микола Шпітальний. На богослужіння прийшли подякувати за прожитий рік, який минав і попросити благословення на новий рік, який наступає парафіяни катедрального храму.

На закінчення богослужінь владика привітав усіх з новим 2020 роком Божим. Подякував усім за спільну молитву, відзначив, що у Хмельницькому зустрічає новий рік уперше і що йому було приємно молитись, зустрічати новий рік саме тут, з парафіянами катедрального храму.

Прес-служба єпархії