Вітаємо Преосвященнішого Владику Івана Кулика з першою річницею Архиєрейського служіння.

      Коментарі Вимкнено до Вітаємо Преосвященнішого Владику Івана Кулика з першою річницею Архиєрейського служіння.

Священники, монахи і монахині та вірні Кам’янець-Подільської єпархії щиросердечно вітають Преосвященнішого Владику Івана Кулика, єпископа Кам’янець-Подільської Єпархії з першою річницею Архиєрейського служіння.

Дорогий наш Владико Іван, прийміть найщиріші вітання. Бажаємо Вам міцного здоров’я, довголіття, щедрих Божих ласк. Просимо в Бога в своїх молитвах сили Божої для вас управляти молодою єпархією.

Святкування Вашої першої річниці архиєрейської хіротонії – це радісна подія для всіх нас. Разом із Вами заносимо до престолу Всевишнього наші молитви, дякуючи Богові за Ваше служіння, за зерна милосердя, любові, віри й надії, що засіваєте у наших серцях. Дякуємо Богові за те, що покликав Вас на дорогу жертовної посвяти Церкві та рідному народові – на дорогу архипастирського служіння.

Дякуємо за ту працю, яку ви невтомно виконуєте та від щирого серця бажаємо Божого благословення, опіки Богородиці та заступництва святих.

Архиєрейська хіротонія і Чин ітронізації єпископа Кам’янець-Подільської Єпархії УГКЦ (ВІДЕО):

Довідка про подію рік тому:

10 вересня 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск надав свою згоду на обрання всечесного отця Івана Кулика, пароха парафії Святих Сергія і Вакха у Римі, єпархом Кам’янець-Подільським УГКЦ, яке здійснив Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Архиєрейська хіротонія і Чин інтронізації отця Івана Кулика, єпископа Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ, відбулась 1 грудня 2019 року в м. Хмельницькому, у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці (вул. Зарічанська, 10/3).

Літургію очолив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, головний святитель. Співсвятителі – владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, та владика Діонісій Ляхович, дотепер делегат Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, що проживають в Італії. Інтронізація першого екзарха для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, владики Діонісія Ляховича відбулась також сьогодні, 01 грудня 2020 року Божого.

Біографічна довідка

Владика-номінат Іван Кулик народився 16 березня 1979 року в Переволоці, Тернопільська область. Священиче формування розпочав у Тернопільській вищій духовній семінарії, а завершував у Люблінській семінарії в Польщі, після чого 8 травня 2005 року отримав пресвітерське рукоположення.

Від 2005 по 2009 о. Іван навчався в Папському патристичному інституті «Augustinianum», здобувши ліценціат з патристики. Під час навчання здійснював душпастирську опіку в українських греко-католицьких громадах в різних містах Італії. У 2009 році був призначений адміністратором української парафії Святих Сергія і Вакха в Римі, парохом якої став 2013 року.

З 01 грудня 2019 року Божого виконує уряд єпископа Кам’янець-Подільської Єпархії.

Кам’янець-Подільська Єпархія

11 грудня 2015 року у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець поблагословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про створення Кам’янець-Подільської єпархії з осідком в м. Хмельницькому, виокремивши її з території Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та підпорядкувавши її цьому митрополичому осідкові. До призначення єпарха адміністратором цієї єпархії був митрополит Тернопільсько-Зборівский Василь Семенюк.

Згідно з декретом Блаженнішого Святослава про заснування Кам’янець-Подільської єпархії, вона охоплює Хмельницьку область. Назва єпархії походить від м. Кам’янця-Подільського, однак осідок єпископа розташований в м. Хмельницькому. Єпархія межує із Чернівецькою єпархією на півдні, із Бучацькою єпархією і Тернопільсько-Зборівською архиєпархією на заході, із Луцьким екзархатом на півночі та із Київською архиєпархією на сході. Єпархія розділена на Хмельницький і Кам’янець-Подільський протопресвітерства.

Прес-служба єпархії